В Україні стартувала інформаційна кампанія

"Для дітей суспільство без бар'єрів"

На виконання Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні Міністерство освіти і науки України у співпраці з проєктом "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe), який реалізується Alinea International, та за підтримки Радниці-Уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації та Радниці-Уповноваженої з питань безбар'єрності у листопаді-грудні 2021 року розпочинає інформаційну кампанію "ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар'єрів".

Кампанія складається із 4-х етапів:

1 етап - інформування щодо зменшення супротиву суспільства до дітей з особливими освітніми потребами (листопад-грудень 2021 р.);

2 етап - інформування про підтримку родин в складних життєвих обставинах (січень - лютий 2022 р.);

3 етап - інформування про шкоду виховання дитини в інституційних закладах (березень - квітень 2022 р.);

4 етап - інформування про доступність інклюзивної освіти для кожної дитини (травень - червень 2022 р.).

18.01.2022

Підтримка родин в складних життєвих ситуаціях

Другим етапом інформаційно - просвітницької кампанії "Для дітей суспільство без барє'рів" є підтримка родин в складних життєвих ситуаціях. 

Пропонуємо вам для перегляду ролики, які створені за ініціативи проєкту SURGe  в тісній співпраці з Офісом Президента, за сприяння Міністерства освіти та науки, Міністерства соціальної політики та Патрульної поліції України. 

Це ролики про реальність, в якій проживають багато українських родин, що опинилися в кризових ситуаціях та потребують підтримки. 

Давайте не будемо байдужими. Адже вчасна підтримка запобігає біді та врятує родину.

Діяти заради дітей - підтримка сім'ї у складних життєвих обставинах

На сьогоднішній день багато українських сімей перебувають у різних кризових ситуаціях, часто опиняються з проблемами на одинці і невзмозі самостійно подолати труднощі в яких опинилися. 

Школа є однією з ключових ланок  у таких ситуаціях, адже більшість часу доби діти проводять у школі і вчителі можуть зрозуміти, що саме турбує дитину та швидко зреагувати у тій чи іншій ситуації. 

Наша школа постійно тримає руку на пульсі та намагається якомога раніше виявити сім'ї, в яких виникають проблеми, підтримує постійний зв'язок з соціальною службою. 

  У рамках реалізації II  етапу Всеукраїнської інформаційної кампанії " ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар'єрів" вчителі провели з батьками індивідуальні консультації, переглянули соціальні відеоролики. З учнями було проведено анонімне анкетування "Насильство в сім'ї " , а також відбулися батьківські зустрічі, де підіймалися питання з теми "Виховання дітей без застосування насильства". 

Всі ми - різні, але всі ми - рівні!

24.12.2021

ТИЖДЕНЬ ПОІНФОРМОВАНОСТІ ПРО ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ 

ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

У рамках інформаційно – просвітницької  кампанії «Для дітей суспільство без бар’єрів» у грудні у нашому ліцеї було проведено «Тиждень поінформованості про осіб з особливими освітніми потребами».

Мета кампанії – продемонструвати, що тільки через розбудову інклюзивного та безбар’єрного суспільства можна створити належні умови для розвитку кожної дитини, а також забезпечити її включення в активне життя навчального закладу, громади та суспільства.

Кампанію ініційовано проектом SURGe у співпраці з Офісом Президента України, Міністерством освіти і науки та Міністерством соціальної політики.

Головний меседж тижня - для дітей не існує бар’єрів у спілкуванні з однолітками та прийнятті один одного. А ми, як дорослі, маємо зробити все можливе, щоб збудувати безбар’єрне суспільство  для кожної дитини.

Протягом тижня вчителі проводили уроки доброти та толерантності, бесіди та години спілкування. Заступник директора з НВР провела з учнями 9 – 11 класів заняття з елементами тренінгу «Що таке безбар’єрність?» Учні з ООП взяли участь у новорічно – різдвяному конкурсі «Привітай планету Земля з Новим роком», організованого ПРАТ «Миронівський хлібопродукт» та КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Бобрицької сільської ради. Учні виготовили новорічні іграшки та композиції, вивчили та декламували вірші. Також було організовано перегляд соціальної реклами, відеороликів, мультфільмів та документальних фільмів про осіб з особливими потребами.

Вчителі української мови провели з учнями уроки «Як правильно говорити…», де обговорили правила безбар’єрної мови, яку термінологію вживати, щоб не образити чи не дискримінувати осіб з ООП.

Фахівці інклюзивно – ресурсного центру провели круглий стіл для вчителів ліцею, де обговорювали право дітей з ООП на освіту.