Новини 2022-2023

Міжнародний День безпечного Інтернету

07.02.2023

Щорічно на початку лютого світ відзначає День безпечного Інтернету.

День безпечного Інтернету в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями.

До Міжнародного дня безпечного Інтернету долучились і учні нашого ліцею. Учні 1-4 класів ознайомилися з правилами безпечного Інтернету, пригадали правила Інтернет спілкування та дали обіцянки їх дотримуватись,  а також познайомились з цікавими,  а головне безпечними ресурсами. Учні 5-11 класів разом з учителем інформатики Романовою О.І. взяли участь у: веб-квесті "Захист інформації в Інтернеті" - 5клас, інформаційному заході "Поведінка дітей в мережі Інтернет" - 6 клас, уроці-вікторині "Безпечний Інтернет" - 8клас, уроці-дискусії "Загрози в Інтернеті" - 11клас.

Всі ці заходи були спрямовані на підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дітей від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі.

Скажи насильству ні!

07.02.2023

Серед школярів середніх класів було проведено тренінг "Світ без насильства!" з метою формування навичок ненасильницького спілкування, вміння поважати одне одного і будувати здорові стосунки. 

Дітям було запропоновано виконати вправи в групах щоб навчитися розрізняти небезпечні ситуації та запам'ятати порядок дій при їх виникненні. Також проведено інформаційну хвилинку, де обговорювалися   види насильства, його наслідки і способи себе захистити.


Всесвітній день читання вголос

01.02.2023

Щорічно, у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято  - Всесвітній день читання вголос. Мета цього дня  - зацікавити дітей та підлітків у читанні книжок уголос разом  з друзями та спонукати їх до обговорення змісту.

Ініціативу цього дня підхопили також учні нашого ліцею: взяли участь у вікторині "Потяг казкарів", розшифровували прислів'я, були учасниками лего-гри, відгадували загадки, повторили правила читача та правила поводження з книгою і, звичайно,  читали вголос. 

Нехай у кожного не буде такого дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги, а поряд  буде багато розумних, добрих і вірних наших друзів - книг.


День пам'яті героїв Крут

29 січня 2023 

Український народ щороку вшановує пам'ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Україні  й національній ідеї, а її дата 29 січня 1918 року  - днем національної трагедії. Минуло 105 років,  подвиг крутянців,  як і всіх Героїв став прикладом для захисників України в сьогоднішній війні. І до сьогодні у російського ворога не змінилися способи ведення війни, як і не змінився сам ворог. Багато молодих патріотів зараз зі зброєю в руках, крок за кроком наближають нашу перемогу.

До цієї пам'ятної дати у ліцеї було проведено ряд заходів: година пам'яті "Бій під Крутами  - подвиг в ім'я України", літературно-інформаційна  викладка, перегляд фільму "Крути 1918". Були використані тематичні матеріали Українського інституту національної пам'яті.


Міжнародний День вшанування жертв Голокосту

27.01.2023


27 січня Україна разом з усією світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту -  однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства XX сторіччя.

У день скорботи та пам'яті ми схиляємо голови  перед тими людьми,  чиї життя забрали страшні події тих часів  та згадуємо українців,  які намагалися всіма силами та засобами їм допомагати,  нерідко заплативши за це своїм життям.

До цього дня у нашому освітньому закладі було проведено цикл заходів: тематичні години спілкування,  акції, документально-літературна викладка, перегляд відеоматеріалів. Учні вшанували пам'ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.

Пам'ятаймо ...

Ніколи знову ненависті

Ніколи знову байдужості

З нагоди відзначення Дня Соборності України учні нашого ліцею взяли участь у конкурсі малюнків "Україна  - рідний дім", ознайомилися з викладкою літератури "Соборна, єдина, живи, Україно" та долучились до акції  "Долоньки єдності"!


Різдвяна майстерня Святого Миколая

грудень, 2022

Творча, різдвяна майстерня працювала у нашому ліцеї протягом декількох тижнів.

До справи діти підійшли з  ініціативою,  фантазією та захопленням. Плели з стрічок браслети, в'язали ляльки-обереги для воїнів ЗСУ, робили янголів та підкови з солоного тіста, фантазували над іграшками-прикрасами та сніжинками до свят.

Сьогодні,  у день Різдва Христового просимо захисту для України і для кожного її захисника. Бажаємо,  щоб у кожному домі панували здоров'я, мир і злагода. Нехай світле народження Сина Божого принесе МИР для України.


Різдвяні вечорниці

21 грудня 2022 рік

Сяйво різдвяної зірки об'єднало в нашому ліцеї учнів 7-11 класів. Повертаючись до рідних джерел нашого народу,  відроджуючи українські традиції дійство було наповнене віншуваннями , колядками, вертепом та грою акторів. До гостинних господарів різдвяних вечорниць завітали герої відомих творів українських класиків, гурт колядників з побажаннями добра, миру та перемоги.

Вечорниці продовжилися конкурсами,  а наприкінці свята всі діти отримали подарунки.


День Святого Миколая

19 грудня 2022

Лапатий сніг нагнув додолу віти,

Дороги крижані, слизькі мости.

Без світла і тепла. А наші діти

До Миколая шлють і шлють листи.

І від дітей послання незвичайні —

Велосипеди, іграшки? Та ж ні!

До Миколая пишуться прохання

Про допомогу і кінець війні…

Для ЗСУ прохають супер-сили,

Невидимості у важких боях.

Прохають, щоб вернулися живими,

І про легкий до перемоги шлях…

І про удачу, щоб на кожнім кроці,

І їжу, й захист від ворожих мін…

Це все, що просять діти в цьому році…

І без підказок. Пишуть все самі.

Нехай цей голос до небес полине,

Почують і Господь, і Миколай,

Прохання української дитини

І перемога хай прийде в наш край.

                                             Олена Богуцька


Природоохоронна акція "Годівничка"

16 грудня 2022 рік

Птахи  - частина природи, без них вона не мала б такої краси. Птахи  - це пісня і політ, голоси наших лісів,  полів та гір.

Доля птахів у зимовий період залежить від доброти і милосердя людей. На допомогу пернатим прийшли учні нашого ліцею,  які активно долучилися до акції "Годівничка", підійшовши відповідально та творчо до роботи.  Справжні гарбузово- апельсинові палаци та смаколики для птахів приготували діти під керівництвом вчителя трудового навчання Палій Л.М. Тепер територію школи прикрашають чудові та такі потрібні годівнички, виготовлені юними захисниками природи. Як же раділи діти,  коли побачили перших пернатих біля своїх смаколиків. Якщо кожен з нас у зимовий час насипле небагато зерна,  хлібних крихт- то допоможе перезимувати нашим птахам.

Не будьмо байдужими та оберігаймо природу.

Андріївські вечорниці

13 грудня 2022 

З давніх - давен Україна славиться обрядами, святами і традиціями. Свято Андрія люблять і шанують і дорослі і малі, а для нашого ліцею воно традиційне.

Калита,  вишиті рушники І скатертини, імпровізована хатина,  український одяг додали святу особливої атмосфери.  Діти грали в ігри, ліпили вареники, співали українських пісень,  брали участь у конкурсах та ворожіннях.

Це свято - шана і повага до нашого минулого, до історії, яка відроджується у традиціях. Діти зустріли його з надією і вірою у скорішу Перемогу та мир у рідній Україні.


Благодійний ярмарок "Разом до перемоги"

грудень 2022 рік 

Ніхто і ніколи не переможе українців,  які єдині,  які незламні, які разом, які своїми добрими справами спільно наближають нашу Перемогу.

Сьогодні у нашому ліцеї відбувся Третій етап благодійного ярмарку домашніх смаколиків "Разом до Перемоги" на підтримку наших воїнів ЗСУ. Сьогодні наші донати склали 6350 грн. Також цього дня  до нашого ліцею на ярмарок завітала Донченко Людмила Петрівна,  бабуся учениці 10 класу,  яка додала у нашу спільну скарбничку 2000 грн, до речі,  Людмила Петрівна активно допомагає ЗСУ з перших днів війни. Тому, сьогодні ми надонатили 8350 грн.

Загалом, за три ярмарки,  дякуючи невтомним батькам,  дітям, вчителям,  вдалося зібрати 17350 грн.

Щиро дякуємо кожному, хто долучився до цієї благородної справи. Адже сьогодні така підтримка дає надію, що разом  ми наближаємо нашу Перемогу. Наша сила - єдність,  боротьба та віра.

Мирного неба та якнайшвидшої Перемоги!


Тиждень доброчесності

З 1 по 9 грудня у нашому ліцеї був проведений Тиждень доброчесності,  ініційований Національним агентством з питань запобігання корупції. В межах Тижня були проведені бесіди, уроки доброчесності 7-8кл., антикорупційні діалоги 10-11кл. Діти ділили торт "справедливості", розв'язували ситуативні задачі, розбирали приклади доброчесної та недоброчесної поведінки. Також Тиждень доброчесності охоплює проведення заходів "Безпечна поведінка в умовах війни ".  Учні ще раз закріпили алгоритми дій з тем : "Дії населення за сигналом "Увага всім " та "Повітряна тривога ", "Дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ", "Дії у разі хімічної атаки "  та ін.

До проведення Тижня доброчесності були використані матеріали запропонованого посібника НАЗК "Тиждень доброчесності".


Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Щорічно, починаючи з 1991 року увесь світ підтримує акцію "16 днів проти насильства". Більш ніж 100 країн світу,  сотні громадських і державних організацій активізували з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об'єднуючої мети - привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім'ї, жорстокого поводження з дітьми,  протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Учасники освітнього процесу  були задіяні у різних заходах,  які підготували вчителі нашого ліцею та  практичний психолог, а саме:

психологічна гра "Вчимося жити без насильства" 1-4кл., фотовиставка "Це може трапитися з кожним", тренінг "Коло (не)насильства " 5-8кл., міні-лекція "Це стається щодня " 9-11кл., акція "Наші сердечка проти насильства " 1-4кл., акція "Червону стрічку носять небайдужі" 5-11 кл., бесіди,  відеолекторії,  організовано перегляд відеоматеріалів "Час зупинити насильство ", "Не мовчи - звернись за допомогою " та ін., діти активно дискутували на теми уникнення насильства,  булінгу, гендерної рівності,  брали участь у анкетуванні,  малювали малюнки,  взяли участь у акції "Розірви коло насильства ".

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків,  сприяли вихованню людяності,  відповідальності,  поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов'язків, шанобливого ставлення до людей з обмеженими можливостями, ВІЛ-інфікованих людей.


 Всесвітній день української хустки

Хустка є невід'ємною частиною української культурної спадщини. Справжня реліквія, що передається з роду до роду, магічний оберіг, символ любові та свободи, вірність традиціям і патріотизм, символ гордості і краси України.

В День української хустки учні нашого ліцею активно долучилися до акції єднання "Хустку одягаю - перемогу закликаю".

Відроджуймо, шануймо, зберігаймо наші українські народні обереги.

Міжнародний день захисту  прав людини

10 грудня  - Міжнародний день захисту прав людини. Головна мета цього дня  - усвідомлення в усьому світі верховенства прав,  свободи, безпеки і чесності людей по відношенню один до одного. Саме на це були спрямовані заходи у нашому ліцеї.

Учні ознайомилися з історією розвитку прав людини у світі, ознайомилися з правами,  які мають громадяни України та правами, які мають діти у нашій державі згідно Конвенції ООН  про права дитини: бесіди по класах,  відеолекторій  "Права людини в сучасному   світі ", години  спілкування,  конкурс малюнків,  ігрове заняття "Права дитини в казках ", "Правове лото", правознавча вікторина, - всі ці заходи були спрямовані на розширення правових знань учнів, формування уміння співвідносити норми моралі та права,  застосовувати правові знання в повсякденному житті. Правова обізнаність допоможе дітям у майбутньому стати гідними громадянами України.


Благодійний ярмарок "Разом до перемоги"

На цьому тижні у нашому ліцеї відбувся Другий етап благодійного ярмарку домашніх смаколиків "Разом до Перемоги". Ми вперто крокуємо до мети та продовжуємо донатити випускникам нашої школи, які захищають Україну. Захисникам для виїздів на бойові завдання необхідно придбати автомобіль. Цього разу виручені кошти  - 4700 грн. Цей ярмарок - ще один доказ  єдності, щедрості відданості нашого народу.

Дякуємо всім, хто долучився до такої необхідної справи. Творимо добро, підтримуємо ЗСУ та наближаємо нашу Перемогу разом!

Далі буде...

"Гуртуймося, хлопці", - під таким девізом до Дня Збройних сил України відбувся конкурс сміливих та кмітливих захисників серед учнів 2-4 класів нашого ліцею.

 Команди "ЗСУ " та "Байрактар" проявили неабияку спритність та винахідливість.

 Море позитиву, гарний настрій отримали діти під час проведення конкурсів.

 Загальний підсумок змагань - перемога побратимства та дружби!

Світ Сковороди

Сьогодні, 3 грудня, Україна віддає шану генію - Григорію Сковороді.

"Світ ловив мене та не впіймав", - під таким гаслом напередодні у нашому ліцеї відбулося відзначення 300-річчя від дня народження видатного українського філософа, просвітителя, поета, педагога  - Г. Сковороди.

У світ цікавих фактів біографії,  творів і віршів, мудрих порад, цитат та афоризмів повели учнів нашого ліцею вчителі української мови та літератури Міхневич Н.В. та Палій Л.М.

Учні відвідали урок-портрет "І словом, і розумом, і життям своїм Мудрець",  вікторину,  мудрували над "Гроном афоризмів                        Г. Сковороди ", ознайомилися з літературною викладкою та взяли участь у конкурсі читців творів Григорія Сковороди.

В одній із  своїх праць він писав: "Ми створюємо світ кращий. Бачу все нове: нових людей,  нове творіння, нову славу ". А українці і є тими людьми,  у серцях яких завжди житиме мудре слово Григорія Сковороди та непохитна віра в Перемогу.


Благодійний ярмарок "Разом до перемоги"

Нещодавно у нашому ліцеї відбувся  Перший етап благодійного ярмарку домашніх смаколиків  "Разом до Перемоги". Виручені кошти у сумі 4200 грн будуть передані випускникам нашої школи,  які з перших днів повномасштабної війни добровільно стали на захист нашої країни. Для виїздів на бойові завдання на Сході України нашим захисникам потрібно придбати автомобіль.

Дякуємо всім,  хто долучився до такої необхідної справи.

Творимо добро,  підтримуємо ЗСУ  та наближаємо нашу Перемогу разом!

Далі буде...

День порозуміння з ВІЛ інфікованими людьми

1 грудня вся світова спільнота відзначає День боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. До цього дня проводяться заходи для того, щоб підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику,  а також з метою толерантного ставлення до хворих на ВІЛ.

До цього дня у  нашому ліцеї були проведені бесіди та години спілкування "Стоп, СНІД ", організована акція "Червону стрічку носять небайдужі", відбулася зустріч з медпрацівником  "Хто попереджений - той захищений", оформлено інформаційну виставку -  застереження, учнями 8 класу виготовлено колаж "Зупини СНІД,  щоб він не зупинив тебе",  діти переглянули інформаційне відео та взяли участь у вікторині  "Молодь проти СНІДу".

Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку,  яку несе СНІД,  уберегти себе від цього страшного захворювання,  зробити правильний вибір у житті.

     Історія нас горем вчить,

     Щоб не забулось незабутнє.

     Бо там, де пам'ять не мовчить

    Не буде горя у майбутнім...

Пам'ять  - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя цілої країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. та масові голодомори 1921-1923 та 1946-1947 років.

Не було ні війни, ні посухи. Була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу -

старих, молодих, дітей, ненароджених.

Цього року ми вшановуємо жертв страшного геноциду в умовах війни росії проти України,  яка  супроводжується геноцидом. Через 90 років росія переслідує ту саму мету, що і під час Голодомору 1932-1933 років: вбиває, тероризує, депортує українців, руйнує міста і села, нищить національні надбання.

Цьогоріч вшанування пам'яті жертв Голодомору проходить під гаслом "Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо!".

У нашому ліцеї відбулися години Пам'яті та Скорботи, перегляд відеоматеріалів Українського інституту національної пам'яті,  організована викладка літератури, виготовлення символічних Квіток-Незабудок та колосків Пам'яті,  акція "Передай свічку

Пам'яті ".

Нехай полум'я свічки Пам'яті єднає наші родини у молитві, задумі, береже і передає із покоління в покоління пам'ять про жахливу трагедію в історії людства - ГОЛОДОМОР.

Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо!


22 листопада 2022

Сьогодні до нашого ліцею завітали представники ДСНС, справжні рятівники, які завжди приходять на допомогу у разі надзвичайної ситуації. Провідний інспектор ВЗНС Черкаського РУ ГУ ДСНС України у Черкаській області  Драгоненко Юлія Ігорівна розповіла учням 1-4 класів про правила пожежної безпеки, дії у разі виявлення підозрілих,  вибухонебезпечних предметів,  боєприпасів в умовах воєнного часу,  попередила дітей про небезпечні експерименти.

Наприкінці зустрічі рятівники подарували дітям зошити,  розфарбовки та пам'ятки-інструктажі.

Інформаційно- роз'яснювальні бесіди зі школярами, які проводять представники ДСНС,  мають велике значення, адже попередити біду і зберегти здоров'я та життя дітей  - найголовніше завдання багатьох служб: медиків, рятувальників, поліції.

Дотримуйтесь правил безпеки та бережіть себе!

Безпечна дорога додому 

18 листопада 2022 рік

Найдорожчий скарб людини - життя і здоров'я, особливо у такий складний для країни воєнний час. Цього року Тиждень безпеки дорожнього руху відбувся під загальною темою "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану".

 Вирішення завдань Тижня безпеки здійснювались через заняття пізнавального циклу, бесіди, спостереження за рухом транспорту, відео-мандрівки, вікторини. Під час проведення заходів діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху, дорожні знаки та поведінку у разі надзвичайних ситуацій при виявленні мінно-вибухових предметів, усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на вулицях, дотримуватись правил дорожнього руху, адже від цього залежить життя і здоров'я кожного.

18 листопада був проведений єдиний національний урок "Безпечна дорога додому". Під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху класні керівники використали матеріали за посиланням http://dopomogadtp.com/ua.

Міжнародний день толерантності

16 листопада у всьому цивілізованому світі відзначають Міжнародний день толерантності.

У запланованих заходах учні нашого ліцею взяли активну участь. Діти ознайомилися з висловами та віршами про терпіння та терпимість до інших людей. Для учнів 1-3 класів була проведена психологічна гра "Вчимося співчувати" , учні 5-6 класів провели розмову у дружньому колі "Всі ми рівні,  але всі ми різні". Долоньками толерантності поділилися учні 4 класу,  а старшокласники взяли участь у тренінгу  "Толерантність у моєму розумінні".

Учні звертали увагу на необхідність підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування, допомагати іншим людям,  поважати традиції інших народів.

Толерантність - це повага,

Толерантність  - це добро,

Милосердя і увага,

Дружба, щедрість і любов.

Будь терплячим і терпимим,

Вмій прощати, довіряй,

Будь завжди ти співчутливим,

Думку інших поважай.

Всесвітній День доброти

Символом цього дня, який світ відзначає 13 листопада, вважається відкрите серце, яке свідчить про те, що якщо всі люди будуть мати добрі серця, то наша планета буде квітучою.

До цього дня у ліцеї проходила акція "Від щирого серця даруй доброту". Учні 1-5 класів мали змогу ознайомитися з корисними порадами "Серце підкаже, як творити добро"; учні 3-4, 5-7 класів виготовили символічне дерево Добра.  Кожна дитина прикріпила своє символічне сердечко Доброти на дерево. Учні активно закликали всіх: потрібно намагатися бути добрим до всіх, - не просто добрим, а добрим безмежно і безкорисливо.

Тож, даруймо тепло своїх сердець всьому живому, всім,  хто нас оточує!

День української писемності та мови

9 листопада 2022

Цьогоріч відзначення Дня української  писемності та мови ще більше гуртує всіх українців на шляху зміцнення державності, громадянського світогляду і такої довгоочікуваної для всього народу Перемоги.

Вчителі - словесники нашого ліцею підготували мовний квест, конкурси, вікторини та ігри,  мовні перегони,  спонукали учнів до творчості й пізнання. Діти декламували вірші, демонстрували власні знання та вміння під час змагання у мовознавчій вікторині, підготували "Рідномовний блокпост", малювали малюнки,  ознайомилися з книжковою викладкою, виконували українські пісні.

Глибинна та могутня українська мова. Вона закликає до боротьби, клекоче у ненависті до зла, несправедливості, насильства.

Гордість за свою мову і народ, любов до рідного слова, рідної землі понесли учні у свої родини. Бережіть красу й чистоту рідної мови,

нехай наповнює вона наші душі багатством і красою духовності.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 1 по 31 жовтня у нашому ліцеї проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під    гаслом "В нас єдина мета - Україна свята,  нездоланна ніким і ніколи". Ми - українці, вільний, незламний народ і сьогодні, у час страшної агресії російського ворога проти України,  знання своєї історії, мови, культури стало справжньою зброєю. З непохитною вірою в Перемогу у рамках місячника у ліцеї відбулися цікаві та змістовні заходи: ранкові зустрічі "Ми з України " 1-5кл., години шани та мужності "Пам'ять про героїв у наших серцях" 1-11кл., читання та обговорення патріотичної казки "Коник Вогник,  який  засвітив зорі" 4кл., написаної під час війни з вірою у Перемогу та майбутнє України, вікторина  "Знавці українських казок" 3кл., конкурс малюнків "Бібліотека майбутнього " 5-7кл., колаж "Вісім місяців війни " 11кл., смайл-опитування 9-10кл.,  читацький челендж, книжкові викладки: "Моя країна - Україна ",  "Мій найкращий друг- словник ", "Рід наш козацький величавий".

Усі проведені заходи сприяли залученню учнів до невичерпних джерел знань, розвитку творчості,  вихованню патріотів нашої держави.  Україну ніколи і нікому не здолати. Все буде Україна.

28 жовтня  - День визволення України від нацистських загарбників.

Щороку,  в цей день ми  відзначаємо звільнення України від нацистських окупантів, віддаємо шану українцям,  які боролися і перемогли нацизм у роки Другої світової війни. Сьогодні зберегти пам'ять про наших предків означає захистити їхні здобутки. Зло, яке у 1945 році було переможене, спалене до тла, через майже 80 років відродилося,  стало можливим.

День визволення України від нацистів у 247 день героїчної оборони України стає символом  боротьби і неодмінного визволення,  звільнення захоплених територій. Боротьба стає Перемогою,  а Україна стає єдиною.

24 жовтня - День народження ООН. Як відомо  Організація Об'єднаних Націй - універсальна міжнародна організація,  діяльність якої спрямована на забезпечення безпеки і миру між народами. Головні принципи ООН - суверенна рівність держав, невтручання у внутрішні справи,  розв'язування суперечностей мирним шляхом. До складу ООН  входять 193 держави.

Напавши на Україну росія розв'язала жорстоку війну та порушила основні принципи ООН. Щодня ООН отримує звіти про звірства, порушення прав людей, вбивства мирного населення, викрадення дітей,  створення  продовольчої кризи у різних країнах світу - все, що робить сьогодні країна-агресор. ООН закликає припинити всі бойові дії на території України,  продовжує засуджувати російський режим.

До цього дня учні нашого ліцею ознайомилися з історією створення ООН, а учні 7-9 класів виконали символічний плакат та тематичні малюнки.

Всесвітній день здорового харчування


Здорове харчування - це  не тільки гарне самопочуття,  я й прагнення до здорового життя,  позбавлення від багатьох недуг,  міцна нервова система,  нормалізація ваги, а головне - любов та повага до себе.

16 жовтня відзначають Всесвітній день здорового харчування. Вченими доведено, що 80% усіх захворювань пов'язані тією чи іншою мірою з харчуванням.

Учні нашого ліцею долучилися до проведення заходів, досліджуючи та аналізуючи  створили  "Тарілку здорового харчування ". Адже здорова дитина  - щаслива родина. Дбайте про своє здоров'я та харчуйтеся правильно.


Всесвітній день прибирання

Наша земля- це наша домівка, і від того в якому вона стані залежить наше сьогодення і майбутнє.

Нещодавно стартувала екологічна акція в рамках Всесвітнього дня прибирання  "Хай небо буде мирним,  а Україна чистою". Україна традиційно приєднується до  "World  Cleanup  Day", разом з мільйонами учасників з 191 країн світу.  І хоча ворог нещадно знищує природу рідної України та намагається позбавити нас свободи та незалежності, учнівська молодь нашого ліцею об'єднала зусилля і тримає екологічну оборону, активно долучившись до акції.

Нехай небо буде мирним,  а Україна чистою.

29 вересня 2022

Сьогодні День пам'яті жертв Бабиного Яру  - одного з найважливіших символів Голокосту.

З вересня 1941 року  до кінця вересня 1943-го Бабин Яр був місцем регулярних розстрілів і захоронень євреїв, ромів,  українських націоналістів, військових полонених, інших національних та соціальних груп людей,  яких фашистські окупанти вважали ворогами.

У пам'яті нашого багатостраждального народу ці страшні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів  - вони завжди живі,  так само, як є живими біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті  й поліг у Братській могилі Бабиного Яру. Пам'ятаємо.

01 вересня 2022

Сьогодні вересень у гості завітав,

Побагряніли кольори довкола

Шкільний поріг на свято довго так чекав,

Так сумували класи, наша рідна школа.

З Днем знань вітаєм щиро

У силу знань ми вірим!

Учіться натхненно і невпинно

З азартом, з позитивом.

Хай всім в навчанні таланить

Хай буде цінна кожна мить.

Дорогі діти, підкорюйте нові вершини знань, досягайте своєї мети. Нехай цей навчальний рік стане роком великих починань,  а перемоги на фронтах знань,  успіхи та прагнення до навчання будуть вашими постійними супутниками. 

Мирного неба та світлої дороги в Країну Знань!