Новини 2019-2020

Святковий концерт до 8 Березня «Від щирого серця»

 

Всеукраїнський мовознавчий конкурс «Соняшник»

Свято рідної мови  для учнів початкових класів

Літературно – музична композиція «Ти себе Українкою звала», конкурс декламаторів віршів Л. Українки, відеолекторій, літературна вікторина до дня народження Лесі Українки

Свято рідної мови «Рідна мова – серця мого подих», конкурс декламаторів рідного слова, відеолекторій «Цікафі факти про рідну мову», КВК 

Виховний захід до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, патріотичні читання «Тебе я любив і любив Україну, вона , як і ти у мене одна», флешмоб «Запали свічку – згадай поіменно героїв Небесної Сотні»

 

Конкурсно -  розважальна програма до Дня закоханих для молодших школярів

Тематична лінійка, прес – центр, відеолекторій до Дня вшанування пам’яті загиблих на території інших держав «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам'ять»

Виховний захід до Дня Соборності України «Нехай нерозмежованою залишиться навіки»

Акція "Нагодуй птахів взимку"


Коронавірус: що варто знати

Найпопулярніші питання про новий коронавірус

Чи безпечно отримувати посилки з Китаю?

Так, цілком. Неможливо заразитися новим коронавірусом через посилку. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень по торгівлі та переміщенні товарів з Китаю. Доставка поштових відправлень з Китаю та в Китай здійснюється у штатному режимі. 

Чи передається вірус 2019-nCoV через фрукти? 

Вже кілька тижнів поширюється інформація про небезпеку бананів. Але немає ніяких даних, котрі пов’язували б новий коронавірус та фрукти. Фрукти - непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Ймовірність того, що вірус зможе існувати поза організмом більше 2 діб, зводиться майже до нуля. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити. Тому заразитися через банани неможливо.

Що таке новий коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Новий коронавірус - це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. Так, наприклад, вірус SARS-CoV у 2002-2003 роках викликав спалахи гострого распітораторного сидрому, а вірус MERS-CoV у 2012 році спричиняв близькосхідний респіраторний синдром.

Вірус 2019-nCoV вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо.  Проте на сьогодні вірус передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.  

Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?

Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Як захиститись від нового коронавірусу?

Паніка у медіа та соціальних мережах створили підґрунтя для маніпуляцій та поширення фейків. Багато компаній пропонують товари, медичні препарати, БАДи чи навіть вакцини, що мають вас захистити від нового вірусу. Проте наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. Не захищають від коронавірусу 2019-nCoV:

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій:Матеріал взятий з офіційного сайту МОЗ України

Інфографіка - з сайту Товариство Червоного Хреста УкраїниАндріївські вечорниці

Не жартуй з вогнем!

 

Згадайте нас - бо ми колись жили. 

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли, 

Щоб голоду не знали люди вічно.

День Гідності та Свободи 

День української писемності та мови

  

Традиційний шкільний ярмарок

Будні наших маленьких школярів!

      

Твій друг - безпечний рух!

Хай буде мир на всій Землі!